Instytut Terapii Witaminowej powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie dożylnej suplementacji mikro i makroelementów. Klinika została stworzona przez osoby ściśle związane z medycyną, sportem i zdrowym żywieniem, i została otwarta 10 kwietnia 2017 roku. Jest pierwszym tego typu punktem na ścianie wschodniej Polski.  Po dwóch latach działalności i zbierania doświadczenia obejmujemy swoją opieką również Pacjentów w nowych placówkach – w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Tym samym stajemy się jedną z największych i najbardziej doświadczonych ogólnopolskich klinik specjalizujących się w dożylnych terapiach witaminowych. 

Niewielu z nas może powiedzieć, że zużywa odpowiednią ilość składniki odżywczych w naturalny sposób dzięki swojej diecie i nie potrzebuje dodatkowej suplementacji. Większości z nas po prostu brakuje niezbędnych składników odżywczych, których potrzebujemy, aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie. Terapia witaminowa jest sposobem na zniwelowanie niedoborów witamin i mikroelementów jakie sobie serwujemy przez złą dietę, nadmierny wysiłek i stres czy też w związku z długotrwałymi kuracjami zdrowotnymi.

Kroplówkowe kuracje witaminowe są alternatywą dla tradycyjnych terapii polegających na doustnej suplementacji, które zapewniają tylko ograniczone wchłanianie składników odżywczych. Korzyści płynące z dożylnej suplementacji są dobrze znane w medycynie szpitalnej. Znaczące badania kliniczne wykazują istotną przewagę wchłanialności składników odżywczych dostarczanych bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta w stosunku do suplementów przyjmowanych drogą doustną. Ponadto, dożylna droga podania terapeutyków znacząco odciąża układ pokarmowy, który w przeciwieństwie do doustnej drogi podania tabletek jest narażony na szereg skutków ubocznych.

Instytut Terapii Witaminowej to podmiot leczniczy, w którym, w ramach ambulatoryjnych usług medycznych, dożylne kuracje witaminowe dobierane są indywidualnie na podstawie konsultacji lekarskiej. Zapewniamy wysoką jakość stosowanych farmaceutyków i profesjonalną obsługę. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, nad którymi czuwa lekarz.

Dożylna kuracja witaminowa w Barze Kroplówkowym Instytu Terapii Witaminowej to bezpieczeństwo, wysoka jakość i wygoda podania indywidualnie skomponowanej kroplówki witaminowej. W naszej ofercie posiadamy kuracje skierowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych fizycznie, sportowców, seniorów, jak również terapie zaprojektowane z myślą o osobach cierpiących na choroby przewlekłe i cywilizacyjne.

Ponadto, umożliwiamy pobranie krwi i materiału do blisko 2500 różnych badań laboratoryjnych – część najpopularniejszych można sprawdzić w naszym Cenniku badań laboratoryjnych.

 

Pogotowie Kacowe

Kolejną usługą, jaką uruchomiliśmy niedługo po otwarciu Instytutu, jest Pogotowie Kacowe – z dojazdem do domu Pacjenta lub bezpośrednio w naszym Instytucie. Gwarantujemy dyskrecję i bezpieczeństwo podania kojącej w “dniu po” terapii, stawiającej na nogi i pomocnej w dojściu do siebie.

 

Pogotowie Pielęgniarskie

Wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie w m.in. opatrywaniu ran, leczeniu odleżyn, podawaniu kroplówek i zastrzyków otwierając Pogotowie Pielęgniarskie w Białymstoku. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, którą można znaleźć na stronie Pogotowia Pielęgniarskiego w Białymstoku .

 

Pogotowie Położnicze

Powstało w styczniu 2018 roku jako rozszerzenie Pogotowia Pielęgniarskiego i wspiera Pacjentów i Pacjentki w Białymstoku. Świadczymy usługi profesjonalnej położnej z dojazdem do młodej mamy i noworodka. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie Pogotowia Położniczego.

 

Cały czas poszerzamy naszą ofertę odpowiadając na potrzeby naszych Pacjentów.

Naszą misją jest umożliwienie pacjentom osiągnięcia swoich celów, poprzez działania zmierzające do poprawienia stanu zdrowia, kondycji fizycznej i umysłowej oraz wyglądu.

BADANIA LABORATORYJNE

W ofercie posiadamy szeroki wachlarz badań laboratoryjnych  z zakresu biochemii i morfologii, genetyki czy alergologii

KONSULTACJE

Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na wszystkie Wasze pytania i zleci skuteczną terapię

WLEWY DOŻYLNE

Skuteczny sposób na szybkie dostarczenie organizmowi niezbędnych mikro i makroelementów zapewniający 100% wchłanialność