Jak wybrać gabinet kroplówek witaminowych?

Od pewnego czasu w Polsce i na całym świecie wzrasta popularność terapii witaminowych podawanych w formie kroplówek. Pacjenci coraz częściej decydują się na tego typu suplementację, doceniając możliwości stojące za terapiami wykorzystującymi witaminy, minerały i antyoksydanty. Wybierając jednak ten sposób podaży składników odżywczych, warto wybrać najlepszy punkt podaży kroplówek, który zagwarantuje bezpieczeństwo i profesjonalizm zabiegu. Wybraliśmy zestaw najbardziej istotnych aspektów, na które każdy powinien zwracać uwagę, zastanawiając się jak wybrać punkt kroplówek witaminowych.

 

Więcej
Mity o kroplówkach

8 mitów o kroplówkach witaminowych

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuracje witaminowe w formie kroplówek. Ten nowy sposób na uzupełnianie swojej diety o składniki odżywcze staje się coraz bardziej popularny w Polsce jak i na całym świecie. Analogicznie do każdej innowacji, również wokół dożylnej terapii krąży wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Wybraliśmy zestaw 8 najczęściej powielanych mitów o kroplówkach witaminowych i zestawiliśmy je z faktami. 

 

Więcej
Odleżyny

Odleżyny – jak leczyć odleżyny? Jak powstają?

Zapobieganie odleżynom i ich leczenie stawia poważne wyzwanie nie tylko osobom dotkniętym tą przypadłością, ale również samym zespołom terapeutycznym. W celu zwrócenia uwagi na skalę problemu na 20 listopada ustanowiono w Polsce Dzień Walki z Odleżynami, a już dziś na naszym blogu możecie przeczytać o tym czym są odleżyny, jak powstają oraz jakie są formy leczenia odleżyn. Dowiecie się również jak kroplówki witaminowe mogą wspierać leczenie odleżyn.

 

Więcej
Pogotowie Pielęgniarskie w Białymstoku

Przedstawiamy Pogotowie Pielęgniarskie w Białymstoku

Kroplówki witaminowe proponowane przez naszą kadrę na dobre zadomowiły się już na mapie Białegostoku jak i reszty Podlasia. Dziś przedstawiamy naszą nowość – Pogotowie Pielęgniarskie w Białymstoku.

W związku z dużym zainteresowaniem naszych Pacjentów rozszerzamy naszą ofertę o profesjonalne usługi pielęgniarskie w ramach wizyt domowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszelkie osoby wymagające świadczeń zdrowotnych udzielanych w domu.

Więcej
suplementacja_witamin

Suplementacja witamin – czy jest konieczna?

Kroplówki witaminowe są alternatywą dla suplementów w formie tabletek czy proszków. Rynek preparatów witaminowych jest duży, ale czy równie duże jest nasze zapotrzebowanie na tradycyjne kuracje witaminowe? Ile opakowań witamin i innych tabletek do tej pory wyrzuciłeś do kosza? Czy wiesz jakie jest twoje zapotrzebowanie na witaminy? Jedno jest pewne, jeśli zdecydujesz się na suplementację witamin w formie wlewu kroplówkowego dostaniesz to, czego potrzebujesz a kroplówka z witaminami nie wyląduje w odpadach medycznych.

Już sama nazwa witaminy – „aminy życia”, daje dużo do myślenia pod kątem ich znaczenia dla zdrowia człowieka. Nazwę swoją zawdzięczają polskiemu biochemikowi Kazimierzowi Funkowi, który w roku 1911 wyizolował pierwszą z nich – witaminę B1 czyli tiaminę. Dziś wszyscy wiemy o korzystnym wpływie witamin, ale warto tę wiedzę poszerzyć i świadomie ją wykorzystywać do polepszenia zdrowia, kondycji i urody.

Więcej
Kroplówka na Kaca

Jak walczyć z kacem? Kilka słów o kroplówkach na kaca

Nie całkiem poważnie o polskiej kulturze picia i całkiem poważnie o kroplówkach na kaca.

Rodzinne święta na trzeźwo to naprawdę może być wyzwanie. Picie alkoholu w święta to przecież nasza polska wieloletnia tradycja. Spotkania, zarówno te w bardzo bliskim gronie, jak i te z udziałem dalszych krewnych, są na tyle rzadkim wydarzeniem, że alkohol pomaga rozładować napięcie i znaleźć wspólny język. A potem spotkania ze znajomymi i jeszcze większy chilloucik. I wszystkim jest przyjemnie aż do… kaca.

Więcej
Porównanie kroplówek i doustnych witamin

Porównanie kroplówek witaminowych i doustnej suplementacji

Większość z nas może potencjalnie zaspokoić swoje zapotrzebowanie na witaminy dzięki zdrowej i zbilansowanej diecie, opartej na świeżych owocach, warzywach, niskotłuszczowych produktach mlecznych, produktów bogatych w białko oraz produktów z pełnego ziarna. Mówi się, że chcieć to móc, ale właśnie z tym „chcieć” różnie bywa.

Często szukamy suplementów diety, jako swoistej “polisy ubezpieczeniowej” lub „remedium” na niedobory w odżywianiu. Korzystanie z suplementów witaminowych w kapsułce, formie do żucia lub płynu jest wygodnym i rozpowszechnionym sposobem na uzupełnienie diety. Jednakże ten sposób suplementacji ma swoje wady począwszy od obciążenia układu pokarmowego, przez niską wchłanialność (30-40%), po ryzyko stosowania nadmiernych dawek.

 

Więcej
Kroplówki witaminowe Białystok

Otwieramy Instytut Terapii Witaminowej w Białymstoku

Już lada moment razem z Wami otwieramy Instytut Terapii Witaminowej w Białymstoku, który będzie pierwszym takim miejscem nie tylko w tym mieście ale na całej ścianie północno – wschodniej.

Od 10 kwietnia w Białymstoku na ulicy Świętojańskiej 12A, będziecie mogli przyjść i odkryć nowoczesne metody suplementacji witaminowej i regeneracji. Razem z całym zespołem specjalistów z różnych dziedzin, którzy wspierali nas od samego początku, długo zastanawialiśmy się nad holistycznym objęciem aspektu słowa zdrowie.

 

Więcej

Search

+