Rola Koenzymu Q10 w organizmie

Koenzym Q10 jest endogennym, czyli produkowanym naturalnie w naszym organizmie antyoksydantem. Jego magazynem są nasze mitochondria odpowiedzialne za produkcje energii dla naszego ciała. Do głównych zalet tego składnika zalicza się działanie antyoksydacyjne dzięki czemu ogranicza on niekorzystne działanie stresu oksydacyjnego na nasze komórki. Do negatywnych skutków stresu oksydacyjnego można zaliczyć nieprawidłowy rozwój komórki, przedwczesne jej obumierania czy uszkodzenia DNA. Koenzym Q10 odgrywa ważną role w działaniu układu sercowo – naczyniowego czy nerwowego.

 

Więcej

Jak wybrać gabinet kroplówek witaminowych?

Od pewnego czasu w Polsce i na całym świecie wzrasta popularność terapii witaminowych podawanych w formie kroplówek. Pacjenci coraz częściej decydują się na tego typu suplementację, doceniając możliwości stojące za terapiami wykorzystującymi witaminy, minerały i antyoksydanty. Wybierając jednak ten sposób podaży składników odżywczych, warto wybrać najlepszy punkt podaży kroplówek, który zagwarantuje bezpieczeństwo i profesjonalizm zabiegu. Wybraliśmy zestaw najbardziej istotnych aspektów, na które każdy powinien zwracać uwagę, zastanawiając się jak wybrać punkt kroplówek witaminowych.

 

Więcej
Mity o kroplówkach

8 mitów o kroplówkach witaminowych

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuracje witaminowe w formie kroplówek. Ten nowy sposób na uzupełnianie swojej diety o składniki odżywcze staje się coraz bardziej popularny w Polsce jak i na całym świecie. Analogicznie do każdej innowacji, również wokół dożylnej terapii krąży wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Wybraliśmy zestaw 8 najczęściej powielanych mitów o kroplówkach witaminowych i zestawiliśmy je z faktami. 

 

Więcej
Odleżyny

Odleżyny – jak leczyć odleżyny? Jak powstają?

Zapobieganie odleżynom i ich leczenie stawia poważne wyzwanie nie tylko osobom dotkniętym tą przypadłością, ale również samym zespołom terapeutycznym. W celu zwrócenia uwagi na skalę problemu na 20 listopada ustanowiono w Polsce Dzień Walki z Odleżynami, a już dziś na naszym blogu możecie przeczytać o tym czym są odleżyny, jak powstają oraz jakie są formy leczenia odleżyn. Dowiecie się również jak kroplówki witaminowe mogą wspierać leczenie odleżyn.

 

Więcej
Pogotowie Pielęgniarskie w Białymstoku

Przedstawiamy Pogotowie Pielęgniarskie w Białymstoku

Kroplówki witaminowe proponowane przez naszą kadrę na dobre zadomowiły się już na mapie Białegostoku jak i reszty Podlasia. Dziś przedstawiamy naszą nowość – Pogotowie Pielęgniarskie w Białymstoku.

W związku z dużym zainteresowaniem naszych Pacjentów rozszerzamy naszą ofertę o profesjonalne usługi pielęgniarskie w ramach wizyt domowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszelkie osoby wymagające świadczeń zdrowotnych udzielanych w domu.

Więcej
suplementacja_witamin

Suplementacja witamin – czy jest konieczna?

Kroplówki witaminowe są alternatywą dla suplementów w formie tabletek czy proszków. Rynek preparatów witaminowych jest duży, ale czy równie duże jest nasze zapotrzebowanie na tradycyjne kuracje witaminowe? Ile opakowań witamin i innych tabletek do tej pory wyrzuciłeś do kosza? Czy wiesz jakie jest twoje zapotrzebowanie na witaminy? Jedno jest pewne, jeśli zdecydujesz się na suplementację witamin w formie wlewu kroplówkowego dostaniesz to, czego potrzebujesz a kroplówka z witaminami nie wyląduje w odpadach medycznych.

Już sama nazwa witaminy – „aminy życia”, daje dużo do myślenia pod kątem ich znaczenia dla zdrowia człowieka. Nazwę swoją zawdzięczają polskiemu biochemikowi Kazimierzowi Funkowi, który w roku 1911 wyizolował pierwszą z nich – witaminę B1 czyli tiaminę. Dziś wszyscy wiemy o korzystnym wpływie witamin, ale warto tę wiedzę poszerzyć i świadomie ją wykorzystywać do polepszenia zdrowia, kondycji i urody.

Więcej
Kroplówka na Kaca

Jak walczyć z kacem? Kilka słów o kroplówkach na kaca

Nie całkiem poważnie o polskiej kulturze picia i całkiem poważnie o kroplówkach na kaca.

Rodzinne święta na trzeźwo to naprawdę może być wyzwanie. Picie alkoholu w święta to przecież nasza polska wieloletnia tradycja. Spotkania, zarówno te w bardzo bliskim gronie, jak i te z udziałem dalszych krewnych, są na tyle rzadkim wydarzeniem, że alkohol pomaga rozładować napięcie i znaleźć wspólny język. A potem spotkania ze znajomymi i jeszcze większy chilloucik. I wszystkim jest przyjemnie aż do… kaca.

Więcej
Porównanie kroplówek i doustnych witamin

Porównanie kroplówek witaminowych i doustnej suplementacji

Większość z nas może potencjalnie zaspokoić swoje zapotrzebowanie na witaminy dzięki zdrowej i zbilansowanej diecie, opartej na świeżych owocach, warzywach, niskotłuszczowych produktach mlecznych, produktów bogatych w białko oraz produktów z pełnego ziarna. Mówi się, że chcieć to móc, ale właśnie z tym „chcieć” różnie bywa.

Często szukamy suplementów diety, jako swoistej “polisy ubezpieczeniowej” lub „remedium” na niedobory w odżywianiu. Korzystanie z suplementów witaminowych w kapsułce, formie do żucia lub płynu jest wygodnym i rozpowszechnionym sposobem na uzupełnienie diety. Jednakże ten sposób suplementacji ma swoje wady począwszy od obciążenia układu pokarmowego, przez niską wchłanialność (30-40%), po ryzyko stosowania nadmiernych dawek.

 

Więcej
Kroplówki witaminowe Białystok

Otwieramy Instytut Terapii Witaminowej w Białymstoku

Już lada moment razem z Wami otwieramy Instytut Terapii Witaminowej w Białymstoku, który będzie pierwszym takim miejscem nie tylko w tym mieście ale na całej ścianie północno – wschodniej.

Od 10 kwietnia w Białymstoku na ulicy Świętojańskiej 12A, będziecie mogli przyjść i odkryć nowoczesne metody suplementacji witaminowej i regeneracji. Razem z całym zespołem specjalistów z różnych dziedzin, którzy wspierali nas od samego początku, długo zastanawialiśmy się nad holistycznym objęciem aspektu słowa zdrowie.

 

Więcej

Search

+