Jak wybrać gabinet kroplówek witaminowych?

Od pewnego czasu w Polsce i na całym świecie wzrasta popularność terapii witaminowych podawanych w formie kroplówek. Pacjenci coraz częściej decydują się na tego typu suplementację, doceniając możliwości stojące za terapiami wykorzystującymi witaminy, minerały i antyoksydanty. Wybierając jednak ten sposób podaży składników odżywczych, warto wybrać najlepszy punkt podaży kroplówek, który zagwarantuje bezpieczeństwo i profesjonalizm zabiegu. Wybraliśmy zestaw najbardziej istotnych aspektów, na które każdy powinien zwracać uwagę, zastanawiając się jak wybrać punkt kroplówek witaminowych.

 

1. Sprawdź, czy klinika/gabinet jest zarejestrowanym podmiotem leczniczym

Każda klinika wykonująca czynności medyczne powinna być zarejestrowana jako podmiot leczniczy. Jedynie podmiot leczniczy jest uprawniony do zakupu leków zarejestrowanych na terenie Polski. Podmiot leczniczy to gwarancja spełniania norm nakładanych na placówki medyczne przez ustawodawcę, nad którymi czuwa Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Urząd Wojewódzki z danego terenu działania.

Sprawdź, czy Twój gabinet jest zarejestrowanym podmiotem leczniczym w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

 

2. Dowiedz się, jakie kwalifikacje posiada personel

Wykonywanie świadczeń medycznych warto powierzyć najlepszym – wykwalifikowanemu, przeszkolonemu personelowi medycznemu. W podmiocie leczniczym zabiegi medyczne wykonuje personel medyczny taki jak lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Nielegalne i niedopuszczalne jest założenie wenflonu czy podaż leków przez osobę po tzw. „kursie założenia wenflonu”. Kosmetyczki oraz kosmetologowie również nie są uprawnieni do podawania kroplówek oraz założenia igły do naczynia. Podanie kroplówki tak samo jak przyjęcie leków wiąże się z ryzykiem powstania działań niepożądanych takich jak reakcja uczuleniowa.
Przed rozpoczęciem terapii, warto dowiedzieć się o tym, jakie kwalifikacje posiada personel. W razie jakichkolwiek powikłań w postaci np. uczulenia, wykwalifikowany personel medyczny ma wiedzę i możliwości natychmiastowego zareagowania. W innym przypadku wystawiamy swoje zdrowie a nawet życie na próbę!

 

3. Upewnij się, jakie produkty wchodzą w skład kroplówki

Dowiedz się, jakie produkty wchodzą w skład kroplówki. Niektóre z punktów chcąc zaoszczędzić na cenie leków wybierają zamienniki rejestrowane na terenie Unii Europejskiej jako suplementy, które nie wymagają przypisu lekarza i można je zamówić na stronach internetowych. Dodatkowo, punkty podaży witamin tłumaczą, iż posiadają tzw. koncentraty witamin. W takim wypadku nigdy nie wiemy jaka dawka preparatu i jakiej jakości została nam podana. Fiolka z witaminami powinna być otworzona i wykorzystana na jednego Pacjenta.

 

4. Zwróć uwagę na proces podaży leku

Warto zwrócić uwagę na proces podaży leku – używanie jednorazowych rękawiczek i sprzętu medycznego.
Sprawdźmy również skład każdego wlewu – niektóre punkty podają łączone kroplówki z witaminami oraz glutationem czy kwasem alfa-liponowym. Jedynym antyoksydantem, który może być podawany razem z witaminami, jest witamina C. W innym wypadku Pacjent otrzymuje znacząco mniejszą ilość czynnego antyoksydantu i znacząco niższą dawkę witamin.
Zwróć również uwagę, czy w Twojej klinice kroplówki z witaminami oraz antyoksydantami są chronione przed światłem podczas wlewu. W innym wypadku otrzymujesz nawet do 60% mniej składników odżywczych, które pod wpływem światła są rozkładane.

 

5. Sprawdź opinie o danej klinice/gabinecie

Sprawdź oceny na różnych portalach internetowych, gdzie Pacjenci mogą zostawić po sobie ślad i informację na temat przebiegu wizyty.

 

Wymienione wyżej aspekty, to najważniejsze naszym zdaniem elementy, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze kliniki oferującej kroplówki witaminowe. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na pozostałe pytania.

 

 

Dowiedz się więcej o kroplówkach witaminowych na naszym blogu:

Jakie są mity i fakty o kroplówkach witaminowych?

Czy suplementacja witamin jest konieczna?

Jakie są różnice między doustnymi witaminami a kroplówkami witaminowymi?

 

 

 

Search

+