Porównanie kroplówek i doustnych witamin

Porównanie kroplówek witaminowych i doustnej suplementacji

Większość z nas może potencjalnie zaspokoić swoje zapotrzebowanie na witaminy dzięki zdrowej i zbilansowanej diecie, opartej na świeżych owocach, warzywach, niskotłuszczowych produktach mlecznych, produktów bogatych w białko oraz produktów z pełnego ziarna. Mówi się, że chcieć to móc, ale właśnie z tym „chcieć” różnie bywa.

Często szukamy suplementów diety, jako swoistej “polisy ubezpieczeniowej” lub „remedium” na niedobory w odżywianiu. Korzystanie z suplementów witaminowych w kapsułce, formie do żucia lub płynu jest wygodnym i rozpowszechnionym sposobem na uzupełnienie diety. Jednakże ten sposób suplementacji ma swoje wady począwszy od obciążenia układu pokarmowego, przez niską wchłanialność (30-40%), po ryzyko stosowania nadmiernych dawek.

 

Moda na kroplówki witaminowe

W ostatnich latach coraz większą zainteresowaniem cieszą się kuracje witaminowe w formie kroplówek. Popularność dożylnej suplementacji witamin rozpoczęła się w Azji sięgając z czasem Kalifornii i rozprzestrzeniając w świecie zachodnim. Dziś kliniki witaminowe spotkać można nie tylko w USA, Kanadzie czy Wielkiej Brytami. Od dwóch lat również w naszym kraju oferta rynku medycznego poszerzyła się o kroplówki witaminowe podawane w warunkach ambulatoryjnych – w tzw. „drip barach”. Od kwietnia 2017 roku ambulatoryjny punkt infuzji witaminowych funkcjonuje również w Białymstoku pod szyldem Instytutu Terapii Witaminowej. Nikt nie lubi igieł skąd więc fenomen dożylnej terapii witaminowej? Trudno uwierzyć, że ludzie dobrowolnie zwijają rękawy, aby otrzymać wlewy dożylne witamin w dużych ilościach? A jednak. Fanami infuzji witaminowych są m.in. Rihanna, Rita Ora, Simon Cowell i Madonna. Moda ta nie ogranicza się wyłącznie do Hollywood. Wielu z polskich celebrytów otwarcie mówi o tym, iż wspomaga się terapiami witaminowymi.

 

Fenomen kroplówek witaminowych

Wśród zalet tej formy suplementacji należy przede wszystkim wskazać fakt, iż podanie odpowiedniego roztworu witamin, innych mikro- i makroelementów odbywa się po uprzednich badaniach krwi i jest indywidualnie dostosowywana na podstawie konsultacji lekarskich. Badania wskazują iż wchłanialność witamin podanych dożylnie sięga blisko 100%, podczas gdy wchłanialność suplementów podawanych doustnie 30-40%. Witaminy dodaje się do roztworu zawierającego takie same stężenie soli, co krew, co wspomaga absorpcję. Czas jaki zajmuje infuzja to około 30-60 minut. Kroplówki są stosunkowo bezbolesne – choć nie da się uniknąć niedogodności związanych z wprowadzeniem wenflonu. W klinice witaminowej wybierasz terapie z bogatego menu, z których każda zawiera inną kombinację witamin, w zależności od tego, dlaczego otrzymujesz ją. Jedną z najbardziej popularnych jest terapia dożylna witaminą C, zdobywająca wielu zwolenników. Kroplówki witaminowe to szybka i efektywna suplementacja odpowiednich ilości witamin, mikro- i makroelementów, w bezpiecznych warunkach pod okiem lekarza i wykwalifikowanej kadry medycznej.

 

Zanim zaczniesz suplementację przyjrzyj się swojej kondycji, stylowi życia i diecie

Badania wskazuję, że Polacy nadużywają suplementów diety, zapominając że od przyjmowania witamin w pigułkach skuteczniejsze jest stosowanie zbilansowanej diety. Zanim zaczniesz więc suplementację najpierw zastanów się, czy na pewno nie chcesz trochę podrasować swojej diety w naturalny sposób. Nawet drobna zmiana nawyków żywieniowych może sprawić, że poprawi się twój nastrój i odzyskasz dawną energię. Dobrym pomysłem jest zmiana stylu życia i włączenie do codziennego grafiku aktywności fizycznej, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Zanim zdecydujesz się na witaminowe suplementy dietysprawdź, czy twoja kondycja to tylko efekt zmęczenia wynikającego ze zwykłego niedoboru witamin, czy też jest efektem choroby. Eksperci alarmują, że osoby zażywające suplementy na własną rękę mogą być bardziej narażone na zawał, udar lub nawet nowotwory złośliwe.W przypadku dożylnych terapii witaminowych stan twego zdrowia zweryfikuje lekarz na podstawie badań krwi. Suplementacja będzie więc monitorowana pod kątem dostarczania odpowiedniej ilości płynów, elektrolitów i składników odżywczych.

 

Dla kogo dożylne terapie witaminowe?

Dożylne terapie witaminowe zostały zaprojektowane jako sposób dostarczania składników odżywczych osobom, które walczą z chorobami, ze stresem lub po prostu chcą poprawić swoją witalność, kondycję i wygląd. W ambulatoryjnym punkcie kroplówek witaminowych funkcjonującym pod szyldem Instytutu Terapii Witaminowej w Białymstoku dostępny jest szereg pakietów zawierających kroplówki witaminowe.

Zwiększenie odporności, leczenie kaca, poprawa funkcji seksualnych, spalanie tłuszczu, poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci, regeneracja potreningowa, wzmocnienie koncentracji, odstresowanie, przezwyciężanie nadmiernego przemęczania i wiele innych. 

Ceny dożylnej terapii wahają się od 80 do 250 zł.

Pamiętajmy jednak, że witaminy podane do krwi obwodowej nie mogą zastąpić zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i regularnego ćwiczeń.

Search

+